Poniedziałek - Piątek 7:30 - 19:00Telefonicznie 7:30 - 19:00
Al. Solidarności 3661-696 Poznań
Logo UE
Logo PFRON

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla dzieci

Już w najbliższy weekend w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych będzie można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie – bez kłucia i bez igieł.

Rejestrować można się już od 13 grudnia, w godz. 8 -15. Wystarczy zadzwonić do POSUM, pod numer telefonu:  514 006 070 lub wysłać mail na adres: grypa@posum.pl.

Należy podać imię i nazwisko dziecka, numer pesel, adres zamieszkania i numer telefonu do opiekuna. Szczepienia przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców Poznania. Zapisy są koniecznie ze względu na bezpieczeństwo – dzięki nim można będzie uniknąć tłoku w poczekalni.

Zaszczepić można się w najbliższy weekend (18-19 grudnia) w godzinach 9-18 – oraz w tygodniu zgodnie z harmonogramem zarejestrowanych osób. Decyduje kolejność zgłoszeń w rejestracji.

Podawanym preparatem będzie donosowa szczepionka Fluenz Tetra firmy AstraZeneca. 

– To doskonała propozycja dla dzieci – podkreśla Konrad Zaradny, dyrektor POSUM. – Nie ma żadnych igieł, żadnego kłucia, którego nie lubią młodzi pacjenci. Szczepionka jest w formie spreju, którym psika się bezpośrednio do nosa. Cała procedura zajmuje krótką chwilę i jest całkowicie bezbolesna. 

Na miejscu, przed szczepieniem, pacjent otrzyma do wypełnienia ankietę dotyczącą zdrowia. Następnie odbędzie konsultację lekarską kwalifikującą do szczepień – będzie jej dokonywał lekarz pediatra. Rodzic lub opiekun prawny musi mieć ze sobą dowód osobisty (lub paszport) i książeczkę zdrowia dziecka (lub inny dokument zaświadczający historię zdrowia dziecka).

Language »
Skip to content