Wed 21.10.2020 06:08

KONTAKT  |  e-Rejestracja  |  Znajdź nas na FB  |  BIP_POSUM  | 

|   A- / A++  |

Poradnia EndokrynologicznaPoradnia Endokrynologiczna

Piętro

Budynek

 

Lekarze przyjmujący w poradni

Lekarz endokrynolog zajmuje się leczeniem różnego rodzaju problemów związanych z pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, czyli: przysadki mózgowej, grasicy, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, trzustki oraz jajników u kobiet i jąder u mężczyzn.

Do najbardziej znanych schorzeń, których rozpoznawaniem i leczeniem zajmuje się endokrynolog, zalicza się m.in. nadczynność bądź niedoczynność tarczycy (w tym także chorobę Hashimoto), związane odpowiednio z nadmiernym lub zbyt małym produkowaniem hormonów przez tarczycę, niedoczynność lub nadczynność przysadki mózgowej (w tym drugim przypadku prowadzącą do akromegalii), zespół Cushinga związany z nadmiernym produkowaniem kortyzolu przez nadnercza bądź chorobę Addisona związaną z uszkodzeniem nadnercza ze względu na zbyt niską produkcję kortyzolu. W trakcie dokonanego badania lekarz endokrynolog może także wykryć zaburzenia pracy trzustki i związaną z tym cukrzycą typu 1 lub typu 2. Wówczas pacjent jest najczęściej kierowany do specjalisty od leczenia cukrzycy – lekarza diabetologa.

Kiedy warto jest udać się do endokrynologa?

Do endokrynologa, warto jest udać się w przypadku podejrzenia nieprawidłowego działania jednego z gruczołów. Objawów jest wiele, ale o ile podejrzewamy, że nie dotyczą one innych schorzeń, do endokrynologa warto jest zwrócić się np. w związku z szybkim przyrostem lub gwałtownym spadkiem masy ciała, nadmierną sennością lub problemami ze snem i związaną z tym nadpobudliwością bądź niepokojem, drżeniem rąk, nadmiernym uczuciem chłodu, nadpotliwością, zbyt dużym popędem płciowym lub jego brakiem, natomiast u kobiet - zaburzeniami miesiączkowania, a u dzieci – problemami z zahamowaniem lub nadmiernym wzrostem, zaburzeniami proporcji ciała lub przedwczesnym dojrzewaniem.

Do endokrynologa, warto jest udać się w przypadku podejrzenia nieprawidłowego działania jednego z gruczołów.

Rejestracja do poradni może odbywać się osobiście, telefonicznie, za pośrednictwem osób trzecich lub e-mailem.

 

tel.: 61 647 77 76

e-mail: diabetologia@posum.pl

 

Poradnia mieści się na pierwszym piętrze - budynek A oraz na poziomie -1 w budynku A.

Lekarze poradni przyjmują: 

dr n.med. Monika Tamborska-Zedlewska: piętro 1 budynek A
dr n. med. Monika Litwinowicz: piętro -1 budynek A
dr n. med. Stanisław Piłaciński: piętro -1 budynek A

 

Opłata za udostępnianie dokumentacji medycznej:
- opłata za jedną stronę wyciągu lub odpisu dokumentacji medycznej - 6 zł za stronę
- opłata za jedną stronę kopii - 0,30 zł

DOBRO CHOREGO NAJWYŻSZYM PRAWEM
SALUS AEGROTI SUPREMA LEX EST

POSUM 2020