Najlepsza modernizacja w Polsce

foto
Dodano Mon, 03/06/2017 - 12:51 w Aktualności

Najlepsza modernizacja w Polsce

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zajął pierwsze miejsce w internetowym konkursie ,,Modernizacja Roku 2015” w kategorii ,,Zdrowie i Opieka Społeczna”. 

Aktualnie POSUM jest jedynym obiektem ochrony zdrowia w kraju, który wykorzystuje jednocześnie trzy źródła energii odnawialnej. Zainstalowany na dachu system paneli słonecznych pozwala na podgrzewanie wody użytkowej a dodatkowo zasila system pomp cyrkulacyjnych. Pozwala też na oszczędności w poborze agregatu chłodzącego. Nowy system wentylacji z kolei wykorzystuje do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń energię geotermalną. Zastosowanie proekologicznych rozwiązań pozwoli też na oszczędności związane z mniejszym poborem energii elektrycznej.  

Organizator Plebiscytu - Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego - przywiązywał wagę przede wszystkim do poziomu rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych. Największymi atutami  POSUM w tym konkursie były:  uzyskane efekty ekologiczne, nowoczesność stosowanych technologii jak również stosowanie nowych technik w realizacji i procesach technologicznych.  Tegoroczna - XX już - edycja Konkursu "Modernizacja Roku 2015” odbywała się pod patronatem Grzegorza Schreibera -  przewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji. Ideą konkursu jest promocja najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji oraz adaptacji.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie!

POSUM 2020