POSUM z nagrodami Hipokratesa 2017

PosumHipokrates
Dodano Fri, 01/19/2018 - 15:57 w Aktualności

POSUM z nagrodami Hipokratesa 2017

 

POSUM Z NAGRODAMI HIPOKRATESA 2017

 

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zajął I miejsce w plebiscycie Hipokrates Wielkopolski 2017 w II kategoriach: Najbardziej Przyjazna Placówka Służby Zdrowia w Poznaniu i Najbardziej Przyjazna Placówka Służby Zdrowia w Wielkopolsce. Plebiscyt zorganizowała redakcja Głosu Wielkopolskiego pod patronatem starosty Jana Grabkowskiego i J.M. Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. Andrzej Tykarskiego.

Do konkursu zgłoszono placówki służby zdrowia oraz lekarzy, którzy w stosunku do pacjenta wykazują się wyjątkową empatią, wrażliwością, życzliwością, a także takie, które są podziwiane za ponadprzeciętną wiedzę lub umiejętności.

  • Bardzo serdecznie dziękujemy za zaufanie i głosy wszystkim naszym pacjentom – powiedział podczas gali wręczenia nagród Piotr Nycz, dyrektor POSUM. - To dla nas zaszczyt i ogromna mobilizacja do dalszej pracy dla dobra naszych pacjentów i naszego miasta. Jesteśmy dumni z tego, że zmiany jakie dokonały się w POSUM w ciągu ostatnich lat zostały zauważone i są doceniane zarówno przez pacjentów jak i przez media.

  • POSUM w 2017 roku przyjął 245 013 pacjentów, którzy skorzystali z ponad 410 000 świadczeń medycznych. Zatrudniamy 103 lekarzy specjalistów, a ogółem 289 osób personelu.

  • Nasza Poradnia Lekarza Rodzinnego w 2017 roku obsłużyła 18 064 pacjentów.

  • Obecnie od trzech miesięcy POSUM ma największą Pomoc Doraźną i Wieczorową w Poznaniu. W 2017 roku przyjęliśmy na pomocy doraźnej i wieczorowej 24 625 pacjentów, co daje średnią miesięczną 2052 pacjentów. Obsługujemy największy obszarowo teren w Poznaniu; Poznań Stare Miasto, Murowaną Goślinę, Suchy Las i Czerwonak. Co do wieczorynki to pilnie potrzebujemy wsparcia poznańskiego NFZ w zwiększeniu nakładów na dodatkowy zespół wyjazdowy, żeby zapewnić prawidłową realizację kontraktu.

  • W Zakładzie Radiologii w 2017 roku POSUM przyjął ogółem 23 821 pacjentów.

  • Łączna ilość udzielonych świadczeń przez POSUM na rzecz pacjentów w roku 2017 w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej, Poradni Lekarza Rodzinnego, Nocnej i Świątecznej Pomocy Doraźnej oraz w Zakładzie Radiologii wyniosła ogółem 476 510.

 

 

W plebiscycie HIPOKRATES WIELKOPOLSKI pacjenci, Czytelnicy Głosu Wielkopolskiego oprócz podmiotów leczniczych wybrali także najlepszych lekarzy, pielęgniarki i placówki medyczne w Wielkopolsce. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 stycznia dyplomy i nagrody laureatom wręczyli: prof. Michał Musielak, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Jan Grabkowski, starosta poznański i Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego".

Gala odbyła się w Centrum Kongresowo - Dydaktycznym UM w Poznaniu. Wydarzenie uświetnił koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, którym towarzyszył kwartet smyczkowy.

Więcej:
Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/nasze-akcje/hipokrates/a/hipokrates-wielkopolski-2017-zwyciezcy-plebiscytu-nagrodzeni-podczas-uroczystej-gali-zdjecia,12853394/

Zadbaj z nami o własne zdrowie.

POSUM 2020