Ruszyły szczepienia przeciwko grypie dla poznańskich seniorów

Ruszyły szczepienia przeciwko grypie dla poznańskich seniorów
Dodano 09.14.2017 w Aktualności

Ruszyły szczepienia przeciwko grypie dla poznańskich seniorów

Szanowni Państwo,

 

Program profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców miasta Poznania na lata 2016-2018, jest pierwszym programem wieloletnim finansowanym z budżetu Miasta Poznania.
 
Programem, w każdym roku jego realizacji, zostaną objęci podopieczni i personel wybranych miejskich jednostek i prowadzonych na zlecenie Miasta (w pierwszej kolejności) oraz mieszkańcy Poznania w wieku od 60. roku życia (rocznikowo), którzy są zameldowani na stałe lub czasowo w Poznaniu i/lub rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym z urzędów skarbowych na terenie Poznania.
 
Osobom uprawnionym do uczestnictwa w programie w 2017 r. będzie podana szczepionka przeciwko grypie Vaxigrip (Tetra - czterowalentna), odpowiednia dla sezonu grypowego 2017/2018, pod warunkiem braku przeciwwskazań zdrowotnych do zaszczepienia.
 

O dostępności do szczepień decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Szczepienia odbywają się od 11 września 2017 r. w 14 wyznaczonych przychodniach na terenie każdej dzielnicy Poznania (wykaz na podanych niżej stronach internetowych), do wyczerpania limitu szczepionek tj.  6 000 szt.
 
W ramach programu będą prowadzone także działania informacyjno-edukacyjne m.in. na temat zagrożeń i skutków zakażenia wirusem grypy sezonowej, niepożądanych odczynów poszczepiennych, sposobów ochrony organizmu przed zarażeniem oraz zalet poddawania się szczepieniom ochronnym.
 
Realizatorem jest EDICTUM Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, tel. (61) 847 04 54.

Informacje dotyczące realizacji programu, w tym wykaz przychodni, w której można skorzystać z programu, są dostępne na stronach internetowych: Miasta Poznania – www.poznan.pl (Informacje dla mieszkańca, zakładka „Zdrowie-portal” - link: http://www.poznan.pl/mim/ezdrowie/news/program-profilaktyki-zachorowan-na-grype-dla-mieszkancow-poznania-na-lata-2016-2018,98660.html i realizatora programu – www.edictum.pl w zakładce Programy (link: http://edictum.pl/programy/grypa-poznan-2017
 
Dodatkowe informacje o programie, w tym o bezpłatnych szczepieniach ochronnych przeciwko grypie można uzyskać:

· osobiście: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 w sekretariacie Przychodni EDICTUM w Poznaniu przy ul. Mickiewicza 31, I piętro, pok. 120.,
· telefonicznie: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 pod nr tel. (61) 847 04 54

Zadbaj z nami o własne zdrowie.

POSUM 2020