Centrum Medycyny Senioralnej

Centrum Medycyny Senioralnej
Dodano 07.31.2017 w Aktualności

Centrum Medycyny Senioralnej

POSUM WYBUDUJE CENTRUM MEDYCYNY SENIORALNEJ

 

Jeszcze w tym roku rozpocząć ma się rozbudowa Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych przy al. Solidarności w Poznaniu. Za ponad 30 milionów powstanie w tym miejscu hospicjum z oddziałem dla dzieci oraz placówka medycyny senioralnej. Będzie to jedno z największych w Polsce centrów leczenia i opieki przeznaczonych dla starszych ludzi. Znajdą się w nim oddziały geriatryczne i rehabilitacyjne, poradnie specjalistyczne oraz hostel.

- Odpowiadamy tym samym na potrzeby mieszkańców Poznania i Wielkopolski oraz jednoznacznej polityki miasta – mówi Piotr Nycz, dyrektor POSUM. – Pozytywna decyzja Ministerstwa Zdrowia w sprawie poznańskiego hospicjum i centrum medycyny senioralnej to sukces całego Poznania. To pokazuje, że prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak potrafi przekonać do inwestycji, które potrzebne są naszemu miastu, a które są ponad podziałami politycznymi.

Projekt budowy nowego hospicjum i centrum dla seniorów powstał w ubiegłym roku. Do pomysłu dyrektora POSUM przekonały się władze miasta, które zabezpieczyły w budżecie pieniądze na budowę ośrodka. Pomysł ten nie spodobał się natomiast wielkopolskiemu oddziałowi NFZ w Poznaniu, który bardzo nisko ocenił wniosek. Pomysłodawcy projektu postanowili działać i napisali odwołanie od decyzji. Ministerstwo Zdrowia oceniło projekt bardzo wysoko i tym samym dało zielone światło na inwestycje. Ta ma zakończyć się najpóźniej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Zadbaj z nami o swoje zdrowie!

POSUM 2020